Křečové žíly Vlašim

foto2

O nás

Chirurgická ambulance vznikla v roce 1994. Původně všeobecné zaměření se ve velmi krátké době profilovalo na řešení cévní problematiky. Dnes můžeme program cévní ambulance rozdělit do tří skupin:

  • Diagnostika a léčba žilních onemocnění dolních končetin
  • Diagnostika a léčba bércových vředů
  • Diagnostika a léčba onemocnění periferních tepen

Žilní onemocnění jsou dnes hlavní problematikou, kterou se systematicky zabýváme. Byli jsme jedni z prvních, kdo začali operovat křečové žíly ambulantně. Vypracovali jsme postup, který nám umožňuje operovat bez celkové i epidurální ( lumbální) anestézie. Přesto nemocný necítí žádnou bolest, protože umrtvení provedeme z jednoho nebo maximálně z několika cílených vpichů anestetika. Celý operační výkon netrvá déle než 1 hodinu a pacient odchází ještě týž den domů.

Správný operační postup vyžaduje přesnou diagnostiku. Suverénním vyšetřovací metodou je dnes sonografie. Od 1.9.2009 jsme rozšířili naše pracoviště o vaskulární ultrazvuk. Během jedné návštěvy jsme tak schopni provést kompletní diagnózu. Využíváme špičkového přístroje GE Logiq .

Operujeme zásadně jen kosmeticky a základem našich operačních postupů je kosmetickámetoda mikroflebektomie. Znamená to cílený podvaz patologicky postižených žilních spojek a odstraňování křečových žil. Ošetřeníprovádíme z drobných bodových vpichů specielními nástroji. Výsledkem jsou minimální jizvy a krevní podlitiny.

Klinické nálezy pacientů se mohou velmi lišit a vyžadují různý způsob ošetření. Naším cílem je nabídnout ze škály prováděných ošetření vždy optimální kombinaci metod.

Drobné pavoučkové, (retikulární) žilky odstraňujeme sklerotizací. Podstatou je napuštění žilek roztokem, který zničí vnitřní výstelku. Naleptaná žíla se v průběhu následujících týdnů vstřebá. Používáme specielní pěnu. Oproti klasickým roztokům má tu výhodu, že se do organizmu vstříkne nesrovnatelně menší množství a pěna vyplní žilky lépe a déle než klasický roztok.

Léčení bércových vředů je další část žilní problematiky, kterou se zabýváme. Provádíme cílené ošetření nedomykavých žilních spojek, které se nacházejí přímo pod vředem a jsou příčinou jeho vzniku. Místo chirurgického výkonu, zalepíme poškozenou spojku aplikací sklerotizační pěny, pod kontrolou ultrazvuku. Kromě klasických postupů využíváme i u torpidních nehojících se vředů k čištění nehojících se ran alternativní přírodní metodu jakou je maggot therapy - léčba larvami. Požíváme larvy Lucilia sericata tuzemského výrobce AKN trading spol. s r.o.

Další skupinou našich pacientů jsou ti, kteří mají problémy s nedokrvením končetin a mozku U ischemické choroby dolních končetin je klasickým příznakem přerušování chůze( claudiatio intermitens) pro bolest v lýtku po ujití určité vzdálenosti až po ischemické defekty. U ischemice mozku provádíme základní diagnostiku krčních tepen cévním ultrazvukem. Návazná specializovaná vyšetření i léčbu zajišťujeme a provádíme ve FN Motol.

 

sonda

Dovolujeme si Vám představit nejšetrnější metodu k odstranění křečových žil současnosti: ClariVein rychlé a elegantní odstranění hlavního žilního kmene bez jakéhokoli rizika poranění okolních struktur.

Děkujeme za návštěvu | www.krecovezily.com | www.larvy.cz |kliniksono | © Novotný 2014